موسسه آموزش عالی رحمان رامسر

موسسه آموزش عالی رحمان رامسر

درباره رامسر

رامسَر از شهرهای استان مازندراندر شمال ایراناست.
این شهر که پیش از این سخت سرنام داشت، آخرین شهر غرب مازندراناست. رامسر از سمت شرق به شیروداز غرب به شهر چابکسر دهستان اوشیانگیلان، از جنوب به کوه‌های البرزو از سمت شمال به دریای مازندران محدود است. آب‌وهوای رامسر در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان معتدل است. نزدیکی جنگلو دریا در این شهر زیبایی ویژه‌ای به این شهر داده‌است و این امر موجب جذب گردشگران در همه فصل‌های سال می‌شود. رامسر دارای فرودگاه است. مناطق ییلاقی رامسر مانند جواهرده (که تغییر یافته «جؤر ده» به معنای دهِ بالا) بسیار زیبا و خوش آب‌وهوا است. طبق سرشماری سال ۹۵ شهر رامسر بالغ بر ۳۵٬۹۹۷ نفر جمعیت دارد. این شهر سابقاً جزئی از شهرستان تنکابنبوده که در سال ۱۳۶۴ طبق تقسیمات جدید کشوری از این شهرستان جدا شده‌است.مردم رامسر به گویش رامسریسخن می‌گویند.

جاذبه‌های گردشگری

شهرستان رامسر با زیبایی وصف ناپذیر در انتهای غربی استان مازندراندر دامنهٔجنگلیوزیبایالبرزو سواحل رؤیایی دریای خزرآرمیده و با برخورداری از جاذبه‌های گردشگریو امکانات اقامتی، پذیرایی و تفریحی و کوتاهترین فاصله بین کوه و دریا با لقب عروس شهرهای ایران به عنوان قطب مهم گردشگری در کشور و حتی جهان مطرح است.
وجود قله‌های مخروطیشکل با پوشش انبوه گیاهان متنوع، باغ‌های مرکبات، چای، مزرعه‌های برنج، برخورداریاز ساحل زیبا، منطقه‌های ییلاقی خوش آب و هوا، منابع فراوان آب‌های گرم معدنی، وجود فرودگاه و هتل‌های قدیم و جدید این شهر را به یکی از شهرهای منحصربه‌فرد تبدیل کرده‌است.
وجود آب‌های گرم معدنی در نزدیکی ساحل دریا و چند وان و استخر آب گرم معدنی در شهرهای کتالمو سادات شهر، بوستان جنگلی صفاروددر میان دره، روستای جواهردهدر ارتفاع ۱۸۰۰ متری سطح دریا، قله مخروطی شکل مارکو و جداشده از سلسله کوه‌های البرزدر شرق رامسر، چشمه دمکشدر دهستان اوشیانو شرق رامسر جنگل دالخانیدر مسیر رامسر به تنکابن، کاخ موزه تماشاگهخزر نزدیک هتل بزرگ رامسرو سرولات در شرق رامسر و ده‌ها اثر تاریخی و دیدنی سبب شده‌است که سالانه هزاران مسافر و گردشگر داخلی و خارجی از رامسر عروس شهرهای ایران دیدن کنند همچنین رامسر یکی از نزدیک‌ترین فواصل میان کوه و دریا را داراست که وجود تله کابین در این فاصله کم کوه به دریا بر جذابیت رامسر افزوده‌است


نگاهی به جاذبه‌های طبیعی و تاریخی رامسر

رامسر در غرب مازندرانبا برخورداری از جاذبه‌های منحصربه‌فرد طبیعی و تاریخی یکی از مناطق برتر کشور به لحاظ طبیعت گردیمحسوب می‌شوند که سالانه پذیرای بیش از ۱۰میلیون مسافر و گردشگر از داخل و خارج کشور است. وجود آبشارها، آب‌های سرد و گرم معدنی، بوستان‌های جنگلی، غارها، چشمه‌ها، دریاچه، یادمان‌های تاریخی، صدها مراکز اقامتی و پذیرایی و تفریحی و به ویژه نزدیکی کوه، دریاو جنگلاین منطقه را به عنوان قطب مهم گردشگری در کشور و حتی جهان مطرح کرده‌است. آب و هوای این منطقهٔجلگه‌ایمعتدل،مرطوبوکوهستانیسردونیمهمرطوب است و اقتصاد آن برپایه کشاورزی، دامداریو صنعت گردشگریاستوار می‌باشد. وجود فرودگاه و هتل های فراوان و تله کابین ، و جنگل در شهرستان رامسردر غرب مازندران از دیگر ویژگی‌های این منطقه محسوب می‌شود.

برو بالا